top of page

Dönüşümleri Artırın: İdeal Müşterilerinizin Benzerlerini Bulun

Benzer hedef kitleler, en iyi mevcut müşterilerinize benzedikleri için işletmenizle ilgilenme olasılığı yüksek olan yeni insanlara erişmenin bir yoludur. Doğru hedefleme seçenekleri ile dönüşümleri artırın.

Not: Hedefleme seçenekleri, çoğu ülkede 18 yaşın altındaki, Tayland'da 20 yaşın altındaki ve Endonezya'da 21 yaşın altındaki kişileri içeren hedef kitleler için sınırlıdır. Gençlere erişmek için kullanabileceğiniz hedefleme seçenekleri ve bu güncellemenin reklam setlerinize etkileri hakkında daha fazla bilgi alın.


Başlamadan önce

Hedef kitleyi oluşturduğunuz Sayfa veya Meta Pikselin yöneticisi olmanız gerekir. Bir özel hedef kitleden benzer hedef kitle oluşturuyorsanız reklam hesabında yönetici veya reklamveren görevine sahip olmanız gerekir.


Aynı zamanda bir uygulamanın Yöneticisi veya Geliştiricisiyseniz bu reklam hesabıyla paylaşılan diğer uygulamalara ek olarak bu uygulama için de benzer hedef kitle oluşturabilirsiniz.


Benzer hedef kitle nasıl oluşturulur?

  1. Hedef Kitlelerinize gidin. (Ayrıca Meta Reklam Yöneticisi'ndeki reklam oluşturma akışında da benzer hedef kitle oluşturabilirsiniz).

  2. Hedef kitle oluştur açılır menüsünü ve Benzer hedef kitle'yi seçin.

  3. Kaynağınızı seçin. Piksel verileriniz, mobil uygulama verileriniz veya Sayfanızın hayranlarıyla oluşturulmamış bir özel hedef kitleyi kaynak olarak kullanabilirsiniz. Toplam değer, işlem değeri, toplam sipariş hacmi veya etkileşime göre en iyi müşterilerinizden oluşan 1.000 ila 50.000 kişilik bir grup kullanmanızı tavsiye ederiz.

  4. Benzer bir kişi grubu bulmak istediğiniz ülkeyi/ülkeleri seçin.

  5. Kaydırma çubuğunu kullanarak istediğiniz hedef kitle boyutunu seçin.

  6. Hedef kitle oluştur'u seçin.

İşiniz bittiğinde, benzer hedef kitlenizin oluşturulması 6-24 saat sürebilir. Bundan sonra, o hedef kitleyi reklamlarınızda aktif olarak hedeflemeye devam ettiğiniz sürece hedef kitleniz her 3-7 günde bir yenilenir. Bununla birlikte, benzer hedef kitlenizi kullanmak için güncellenmesini beklemeniz gerekmez.


Hedef kitlenizin en son ne zaman güncellendiğini öğrenmek için Hedef Kitle Yöneticisi sayfanıza gidip Kullanılabilirlik sütunundaki tarihe bakın.


Hedef Kitle Yöneticisi'nde hedef kitlenizi silemiyorsanız destek ekibimizle iletişime geçin. Bir hedef kitlenin silinmesini talep etmek için Yardım bölümüne gidip reklam hesabınızı seçin ve formu doldurun.


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

SEO Dünyasına Giriş: En Önemli SEO Terimleri ve Anlamları

SEO dünyasına adım atarken, bu temel SEO terimleri ve kavramlarını öğrenmek, web sitenizin görünürlüğünü artırmak için önemlidir. Bu blog yazısında, SEO terimlerini açıklıyoruz ve anahtar terimlerin a

Comentários


bottom of page