top of page

Hepsiburada'da Nasıl Satış Yapılır?

Binlerce ürünü ve satıcıyı kullanıcılarıyla buluşturan e-Ticaret platformlarında satıcı olmak için uygulamanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Peki, Hepsiburada’dan satış nasıl yapılır? Satış yapabilmek için hangi belgelere sahip olmalısınız?

Kısaca Hepsiburada 1998 yılında kurulan Hepsiburada.com, internet üzerinden elektronik aletler, mobilyalar, kırtasiye malzemeleri ve daha birçok ürünü alıcılarıyla buluşturan bir e-Ticaret sitesidir. Kurulduğu dönemde sadece kendi ürünlerinin satışını gerçekleştirirken, bugün küçük/büyük birçok markanın da kendi çatısı altında satış yapmasını sağlamaktadır.


Hepsiburada’da Mağaza Açmanın Avantajları Nelerdir?


e-Ticaret siteleri işlerini büyütmek isteyen küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kolayca satışa başlayabilecekleri platformlardır. Müşterilerin en çok güvendiği e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada’nın reklam ve popüler pazar alanından yararlanarak, aylık 85 milyondan fazla ziyaretçiye erişme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca, platformun avantajlı kargo imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Müşterilerin online alışveriş sırasında aradığı şartlardan biri olan farklı ödeme sistemleri ile kendiniz anlaşmak zorunda kalmadan çalışabilir, böylece bu gibi ekstra süreçlerle uğraşmadan mağazanız için daha etkili satış yapmaya odaklanabilirsiniz.


Hepsiburada’da Satış Yapmak için Gerekli Belgeler


Platformda satış yapabilmek için gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler mağaza açma işlemi esnasında online olarak yüklenmek üzere sizden istenecektir. Mağazanızı açabilmek için gereken belgeler ise şu şekildedir:

 1. En az bir yıl içerisinde alınmış vergi levhası

 2. Noter tarafından onaylanmış imza sirküleri, şahıs firmaları için imza beyannamesi

 3. Banka bilgileri

 4. Son 6 aya ait faaliyet belgesi

 5. Ticaret sicil gazetesi

 6. Pazaryeri satıcı bilgileri formu

 7. Hepsiburada satıcı üyelik sözleşmesi


Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır?


İnternet üzerinden satış yapmak birçok insan için karmaşık görünse de gerekli bilgiler ve belgeler eşliğinde kısa süre içerisinde mağaza açmak mümkündür. Belgelerinizi tamamladıktan sonra platform üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek mağazanızı açabilirsiniz.

 1. Hepsiburada’da mağaza açmak için ilk yapmanız gereken site içerisinde yer alan ‘’Satış yapmak istiyorum’’ bölümüne giriş yapmaktır. Ardından ‘’Hemen başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

 2. ‘’Hemen Başvur’’ butonuna tıkladıktan sonra satıcı paneli ile karşılaşırsınız. Burada ‘‘Yeni Başvuru’’ bölümüne geçerek satıcı tipinizi seçmelisiniz. Eğer %51 ve üstü hisse sahibi kadın olan bir şirketseniz ‘’kadın girişimci’’, yöresel üretim yapan üreticiyseniz ‘’HepsiTürkiye’den’’, işinizi yurtdışında büyütmek isteyen bir şirketseniz ‘‘Yurt dışı’’, işinizi e-ticaret üzerinden genişletmek istiyorsanız ‘‘standart’’ satıcı tipini tercih etmelisiniz.

 3. Satıcı tipini seçtikten sonra mağaza adınızı ve şifrenizi belirlemek üzere bir sonraki sayfaya yönlendirilirsiniz. Ardından şirketinize dair bilgiler ve belgelerin girişini yapmak için belirlenen adımları takip etmeniz gerekir. Örneğin; iletişim, banka, adres, yetkili kişilerin bilgileri, mağazanızda yer alan ürünlerin kategorisi ve gerekli evraklar gibi.

 4. Son aşamayı da tamamladığınızda mağaza açma isteğiniz 7 günlük bir inceleme sürecine alır. Eğer talebiniz reddedilirse bu konuya yönelik yapabilecekleriniz hakkında bilgilendirilirsiniz.


Mükellef ile Finansal Süreçlerinizi Takip Etmek Çok Kolay!


Hepsiburada üzerinden mağaza açma süreciniz boyunca Mükellef’ten destek alabilirsiniz. Mağazanızı açtıktan sonra vergileriniz için e-Fatura veya e-Arşiv Fatura düzenleyebilmeniz gerekir. Mükellef’in sağladığı hizmetlerden, hem şirketinizin kuruluş sürecinde hem de şirketinizin kurulmasının ardından tüm finansal süreçleri dijital olarak yönetebilmek amacıyla faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde vergisel ve mali konulara ilişkin yürütülmesi gereken tüm idari süreçlerinizi takip edebilir ve çevrimiçi olarak bu süreçleri yürütebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kaçınılması gereken yaygın bir satış hatası.

Daha fazla müşteri istiyorsanız, yaptığınız şeyi satmayı bırakın. Hizmetlerinizin müşterileriniz için yaptıklarını satın. Çalışmanız hangi ölçülebilir sonuçlara ulaşıyor? Müşteriler hizmet veya ürün s

İnsanlar Neden Sizden Satın Alır?

İşletmeden İşletmeye Değişebilir Ama Bunların En Önemli Şeyler Olduğuna İnanıyorum. %30 Güven %10 Sosyal Prof. %40 Satış Becerileriniz

Comments


bottom of page