top of page

İçerik Oluşturma Süreci

Bu içerik, planlamanın üç aşamasında size yol gösterir, daha az stres atabilmeniz, sosyal medyadan daha fazla zaman ayırabilmeniz ve çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola verebilmeniz için oluşturma + zamanlama 🎉🎉

Bu kılavuzda şunları bulacaksınız:

➡️ Bir aylık içerik fikirleri

➡️ İçerik + başlık yazma formülleri

➡️ Yazdırılabilir çalışma sayfaları

➡️ Fikirlerinizi + içeriği düzenli tutmak için e-tabloları takın + planlayın

➡️ Video eğitimleri

➡️ Önerilen kaynaklar

➡️ Ve çok daha fazlası!


Analiz Etmek

 • İlk adım, hesap analizlerinize daha yakından bakmaktır. Bu size hangi içeriğin gerçekten iyi çalıştığını (ve neyin yaramadığını) söyleyecektir. Tüm seçeneklere bakın - erişim, beğeniler, yorumlar, kayıtlar, paylaşımlar, web sitesi tıklamaları vb.

 • Size rehberlik etmek + yeni fikirlere ilham vermek için bu bilgileri kullanın. Bu bilgileri düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Beyin Fırtınası

 • Özellikle içerik fikirleri için Notes Uygulamanızda bir klasör oluşturun. Gün boyunca aklınıza gelen tüm fikirleri + ekleyin. Takılıp kalırsanız, anahtar kelime araştırma araçlarını veya fikir oluşturucuları da kullanabilirsiniz.

 • Planlamaya + yaratmaya başlamaya hazır olduğunuzda bu fikir bankasına geri dönün.

Plan


 • Özellikle içerik fikirleri için Notes Uygulamanızda bir klasör oluşturun. Gün boyunca aklınıza gelen tüm fikirleri + ekleyin. Takılıp kalırsanız, anahtar kelime araştırma araçlarını veya fikir oluşturucuları da kullanabilirsiniz.

 • Planlamaya + yaratmaya başlamaya hazır olduğunuzda bu fikir bankasına geri dönün.

Oluşturmak


 • İçerik oluştururken, genellikle toplu olarak grafikler, videolar ve/veya görseller oluşturmanızı, ardından altyazılarınızı yazmanızı ve ardından hashtag'lerinizi oluşturmanızı öneririm.

 • Oluşturduğunuz her şeyi takip etmek için bir elektronik tabloya veya proje yönetim aracına sahip olmanın yararlı olabileceği yer burasıdır.

 • İçerik Gruplandırma Planımda, içeriğinizi toplu olarak oluşturmanıza yardımcı olacak önerilen araçlar ve başlık yazma formüllerinin bir listesini bulacaksınız (bağlantı bio'da).


Takvim


 • Planlamayı + içeriğinizi oluşturmayı bitirdikten sonra, gönderilerinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

 • En sevdiğim zamanlama aracı Daha Sonra. Lateral, Instagram (artık atlıkarınca gönderilerini otomatik olarak yayınlayabilirsiniz!), Facebook, Pinterest, Tik Tok, Linkedin + Twitter dahil olmak üzere çeşitli platformlar için içerik planlamanıza olanak tanır.

 • Ayrıca, Instagram beslemenizin nasıl görüneceğini görsel olarak planlamak için önizleme özelliğini kullanabilmenizi seviyorum + gerektiğinde ayarlamak için içeriği kolayca hareket ettirin.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Meta Business Manager'da İşletme Hesabı Oluşturulması

Meta Business Manager, işletmenizi organize etmenize ve yönetmenize yardımcı olan bir araçtır. Business Manager'da bir İşletme Hesabına katıldığınızda arkadaşlık isteklerini onaylamadığınız sürece iş

Meta Reklamlar İçin Nasıl Ücret Alınır?

Facebook, Messenger, Instagram veya Meta Audience Network'te reklam verdiğinizde yayınladığınız her reklam için bir bütçe belirlersiniz. Yayın türü olarak Hızlandırılmış seçeneğini seçmediğiniz sürece

Comments


bottom of page