İçerik Oluşturma Süreci

Bu içerik, planlamanın üç aşamasında size yol gösterir, daha az stres atabilmeniz, sosyal medyadan daha fazla zaman ayırabilmeniz ve çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola verebilmeniz için oluşturma + zamanlama 🎉🎉

Bu kılavuzda şunları bulacaksınız:

➡️ Bir aylık içerik fikirleri

➡️ İçerik + başlık yazma formülleri

➡️ Yazdırılabilir çalışma sayfaları

➡️ Fikirlerinizi + içeriği düzenli tutmak için e-tabloları takın + planlayın

➡️ Video eğitimleri

➡️ Önerilen kaynaklar

➡️ Ve çok daha fazlası!


Analiz Etmek

 • İlk adım, hesap analizlerinize daha yakından bakmaktır. Bu size hangi içeriğin gerçekten iyi çalıştığını (ve neyin yaramadığını) söyleyecektir. Tüm seçeneklere bakın - erişim, beğeniler, yorumlar, kayıtlar, paylaşımlar, web sitesi tıklamaları vb.

 • Size rehberlik etmek + yeni fikirlere ilham vermek için bu bilgileri kullanın. Bu bilgileri düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Beyin Fırtınası

 • Özellikle içerik fikirleri için Notes Uygulamanızda bir klasör oluşturun. Gün boyunca aklınıza gelen tüm fikirleri + ekleyin. Takılıp kalırsanız, anahtar kelime araştırma araçlarını veya fikir oluşturucuları da kullanabilirsiniz.

 • Planlamaya + yaratmaya başlamaya hazır olduğunuzda bu fikir bankasına geri dönün.

Plan


 • Özellikle içerik fikirleri için Notes Uygulamanızda bir klasör oluşturun. Gün boyunca aklınıza gelen tüm fikirleri + ekleyin. Takılıp kalırsanız, anahtar kelime araştırma araçlarını veya fikir oluşturucuları da kullanabilirsiniz.

 • Planlamaya + yaratmaya başlamaya hazır olduğunuzda bu fikir bankasına geri dönün.

Oluşturmak


 • İçerik oluştururken, genellikle toplu olarak grafikler, videolar ve/veya görseller oluşturmanızı, ardından altyazılarınızı yazmanızı ve ardından hashtag'lerinizi oluşturmanızı öneririm.

 • Oluşturduğunuz her şeyi takip etmek için bir elektronik tabloya veya proje yönetim aracına sahip olmanın yararlı olabileceği yer burasıdır.

 • İçerik Gruplandırma Planımda, içeriğinizi toplu olarak oluşturmanıza yardımcı olacak önerilen araçlar ve başlık yazma formüllerinin bir listesini bulacaksınız (bağlantı bio'da).


Takvim


 • Planlamayı + içeriğinizi oluşturmayı bitirdikten sonra, gönderilerinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

 • En sevdiğim zamanlama aracı Daha Sonra. Lateral, Instagram (artık atlıkarınca gönderilerini otomatik olarak yayınlayabilirsiniz!), Facebook, Pinterest, Tik Tok, Linkedin + Twitter dahil olmak üzere çeşitli platformlar için içerik planlamanıza olanak tanır.

 • Ayrıca, Instagram beslemenizin nasıl görüneceğini görsel olarak planlamak için önizleme özelliğini kullanabilmenizi seviyorum + gerektiğinde ayarlamak için içeriği kolayca hareket ettirin.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Grafik Tasarım Terimleri "Grafik, mantıksal sorunlar çözmenin görsel yoludur." Jean-Victor Bertin Uzun bir aradan sonra herkese selam. Grafik Tasarımcı olmak isteyen ve bu sektörde iş deneyimi olmayan

Artık tüm kullanıcılar sevdikleri mağazaların ürünlerini satabilecek! 1- Ürün etiketleme özelliği herkese açılıyor. Instagram’ın yaptığı duyuruya göre Instagramda gönderilere ürün etiketleme özelli a

Ölü hesabınızı nasıl canlandırabilirsiniz? 😬 ⁣ Erişimleri ve katılımları düşük olduğu için shadow banlı olduklarını düşünen insanlardan çok fazla mesaj alıyorum… ⁣⁣ ⁣ Instagram, belirli bir sebep olm