Instagram Ürün etiketleme Herkese Açılıyor

Artık tüm kullanıcılar sevdikleri mağazaların ürünlerini satabilecek!


1- Ürün etiketleme özelliği herkese açılıyor.

  • Instagram’ın yaptığı duyuruya göre Instagramda gönderilere ürün etiketleme özelli artık tüm içerik üretici hesapları için aktif olacak!

  • Böylelikle kullanıcılar sevdikleri markaların ürünleri paylaştığı gönderilere etkileyebilecek. bu etiketler tıklandığında markanın web sitesi daha fazla trafik olacak ve daha çok satış gerçekleşecek.

2- Marka ve İnfluencer İş Birlikleri Artacak!

Instagram bu sayede marka ve Influencer iş birliklerinin önünü açmayı hedefliyor.

Bu yeni özellik ile birlikte markalar, içerik üreticileri sayesinde daha fazla satış yapabilecek.

Marka & Influencer iş birlikleri atacak ve kazan % kazan politikası işlemeye devam edecek.


3- Instagram Ticarethane mi Olacak?

  • Instagram Baskanı Mosseri: "Instagram'ın bu yen özelliği platform ticarethaneye geçirebilir. Ancak biz bu riski almaya hazırız* dedi.

  • Mosseri'ye göre öncelik her zaman icerik üreticilerinin para kazanması. Dolayisiyla içerik üreticileri icin buna benzer yeni özellikler de getirerek risk almaya devam edeceklerini söyledi.

4- Ürün Etiketleme Sistemi Nasıl Çalışacak?

  • Özellik öncelikle ABD'deki içerik üretici hesaplar için aktif edildi. ilerleyen aylarda tüm dünyadaki içerik üretici hesaplar icin özelliğini aktif edildiği açıklandı.

  • Bir gönderi paylaştığımızda Etiketle butonuna tıklayarak marka › kategori › ürün seçimi yaparak ürünleri gönderinize etiketleye bileceksiniz.

5- Markalar Tüm Verileri Görebilecek

Markalar ürünlerinin hangi kullancılar tarafından hang gönderilerde etiketlendiğin bilgilerini detaylı görebilecek.

Ani zamanda hangi kullanıcıların etiketlerinden daha fazla web sitesi trafiği aldığını bilecek. Böylelikle marka & influencer is birliklerinin önü açılacak.


0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Grafik Tasarım Terimleri "Grafik, mantıksal sorunlar çözmenin görsel yoludur." Jean-Victor Bertin Uzun bir aradan sonra herkese selam. Grafik Tasarımcı olmak isteyen ve bu sektörde iş deneyimi olmayan

Bu içerik, planlamanın üç aşamasında size yol gösterir, daha az stres atabilmeniz, sosyal medyadan daha fazla zaman ayırabilmeniz ve çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola verebilmeniz için oluşturma + zaman

Ölü hesabınızı nasıl canlandırabilirsiniz? 😬 ⁣ Erişimleri ve katılımları düşük olduğu için shadow banlı olduklarını düşünen insanlardan çok fazla mesaj alıyorum… ⁣⁣ ⁣ Instagram, belirli bir sebep olm