top of page

Instagram Ürün etiketleme Herkese Açılıyor

Artık tüm kullanıcılar sevdikleri mağazaların ürünlerini satabilecek!


1- Ürün etiketleme özelliği herkese açılıyor.

  • Instagram’ın yaptığı duyuruya göre Instagramda gönderilere ürün etiketleme özelli artık tüm içerik üretici hesapları için aktif olacak!

  • Böylelikle kullanıcılar sevdikleri markaların ürünleri paylaştığı gönderilere etkileyebilecek. bu etiketler tıklandığında markanın web sitesi daha fazla trafik olacak ve daha çok satış gerçekleşecek.

2- Marka ve İnfluencer İş Birlikleri Artacak!

Instagram bu sayede marka ve Influencer iş birliklerinin önünü açmayı hedefliyor.

Bu yeni özellik ile birlikte markalar, içerik üreticileri sayesinde daha fazla satış yapabilecek.

Marka & Influencer iş birlikleri atacak ve kazan % kazan politikası işlemeye devam edecek.


3- Instagram Ticarethane mi Olacak?

  • Instagram Baskanı Mosseri: "Instagram'ın bu yen özelliği platform ticarethaneye geçirebilir. Ancak biz bu riski almaya hazırız* dedi.

  • Mosseri'ye göre öncelik her zaman icerik üreticilerinin para kazanması. Dolayisiyla içerik üreticileri icin buna benzer yeni özellikler de getirerek risk almaya devam edeceklerini söyledi.

4- Ürün Etiketleme Sistemi Nasıl Çalışacak?

  • Özellik öncelikle ABD'deki içerik üretici hesaplar için aktif edildi. ilerleyen aylarda tüm dünyadaki içerik üretici hesaplar icin özelliğini aktif edildiği açıklandı.

  • Bir gönderi paylaştığımızda Etiketle butonuna tıklayarak marka › kategori › ürün seçimi yaparak ürünleri gönderinize etiketleye bileceksiniz.

5- Markalar Tüm Verileri Görebilecek

Markalar ürünlerinin hangi kullancılar tarafından hang gönderilerde etiketlendiğin bilgilerini detaylı görebilecek.

Ani zamanda hangi kullanıcıların etiketlerinden daha fazla web sitesi trafiği aldığını bilecek. Böylelikle marka & influencer is birliklerinin önü açılacak.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Meta Business Manager'da İşletme Hesabı Oluşturulması

Meta Business Manager, işletmenizi organize etmenize ve yönetmenize yardımcı olan bir araçtır. Business Manager'da bir İşletme Hesabına katıldığınızda arkadaşlık isteklerini onaylamadığınız sürece iş

Meta Reklamlar İçin Nasıl Ücret Alınır?

Facebook, Messenger, Instagram veya Meta Audience Network'te reklam verdiğinizde yayınladığınız her reklam için bir bütçe belirlersiniz. Yayın türü olarak Hızlandırılmış seçeneğini seçmediğiniz sürece

Comments


bottom of page