top of page

Meta reklam yöneticisi üzerinden Instagram reklamları oluşturma

Instagram reklamları yayınlamaya hazır olduğunuzda, Reklam Yöneticisi'nden başlayın ve reklam alanı olarak Instagram'ı seçin. Instagram reklamları oluşturma için bir Instagram hesabınızın olması gerekmez. Facebook Sayfanızı veya bağlı bir Instagram hesabını (varsa) kullanabilirsiniz.


Başlamadan önce

  • Instagram hesabınızı Reklam Yöneticisi'ne bağlamak istiyorsanız, hesabınızı Business Manager'ınıza ekleyebilir veya Sayfanızın ayarlarından bağlayabilirsiniz.

  • Reklamınıza eklemek istediğiniz görseller veya videolar hazırlayın.

  • Hangi Facebook reklam verme amacının pazarlama hedefinize uygun olduğunu belirleyin.


Reklam Yöneticisi'nde Instagram reklamları oluşturma

Instagram'ı reklamlarınızın reklam alanı olarak seçmek için:

  1. Reklam Yöneticisi'ne gidin.

  2. Oluştur'u seçin.

  3. Reklam alanı olarak Instagram'ı destekleyen bir reklam verme amacı seçin.

  4. Devam'ı seçin.

  5. Reklam setinizin detaylarını girin.

  6. Reklam alanları kısmında, Manuel Reklam Alanları'nı ve reklamlarınızın Instagram'da görünmesi için Instagram'ı seçebilirsiniz. Otomatik Reklam Alanları'nı seçerseniz, reklamınız Instagram dahil olmak üzere, size reklamlarınız için en iyi değeri sunacak çeşitli Facebook Reklam Alanlarında yayınlanır.

  7. Devam'ı seçin.

Instagram'ı reklam alanı olarak seçtiniz. Reklamınızın kimliği, formatı ve ilgili bağlantıları gibi detayları ekleyerek reklamınızı tamamlayabilirsiniz. Bu detayları girdikten sonra, değerlendirmeye göndermeden önce reklamınızın önizlemesini görebilirsiniz. Reklamınız onaylandıktan sonra Instagram'da görünecektir.


Kaynak: https://tr-tr.facebook.com/business/help/1513393428972189?id=1997185213680277

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Instagram hesabınız geçmişte mi kaldı? Sosyal medyanın hızla değişen dünyasında öne çıkmak için yeni stratejilere odaklanma zamanı geldi. İşte 2023'ün hızla değişen sosyal medya dünyasında öne çıkmak

bottom of page