top of page

Trendyol Sık Sorulan Sorular

Sonradan Mail Adresi Değiştirilebilir Mi?

Influencerlar kayıt oldukları mail adreslerini değiştirebilirler fakat bu değişiklik raporlarının ve kazançlarının sıfırlanmasına sebep olur. Bu sebeple ay başında değişiklik yapılmasını öneriyoruz.

Satılan Ürün İade Olursa Ne Olur?

Alınan ürünlerde iade olursa toplam kazançtan düşürülür. Bir sonraki fatura dönemine yansır.

​​

Liste Kaydetme Sayısı Görülüyor Mu? Kaydedilen sayısının gözükme durumu için ilgili ekiplerimiz geliştirme aşamasındalar. Her influencer da şu an bu alan aktif değil, en kısa sürede tüm geliştirmeler tamamlanacak.

Başvuru Tamamlandıktan ve Onay Maili Geldikten Sonra Ne Yapılmalı?

Trendyol Influencer Affiiate Programı başvurunuzu ilerletebilmemiz için eksik bilgi/belgelerinizi Trendyol uygulamasında Hesabım bölümüne tıkladıktan sonra Belge Yönetimi sekmesine girerek yükleyebilirsiniz. Başvuru durumunuz ve süreçle ilgili bilgilendirmeler eposta yoluyla paylaşılacaktır, epostalarınızı düzenli takip etmenizi öneririz. Süreci hızlıca başlatabilmeniz ve gerekli belgeleri yükleyebilmeniz için aşağıdaki butona bilgisayarınızdan tıklayınız. Belge Yükleme ekranını Hesabım altında görmek için hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmelisiniz. Çıkış yapıp girdikten sonra menüde yer alan Hesabım bölümüne tıklayınız. Açılacak ekranda sol tarafta Belge Yönetimi sekmesini girebilir ve buradan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belge yönetimi ekranını görebilmeniz için bir önceki aşamada başvuru formuna Trendyol Uygulama E-postası olarak yazdığınız mail adresinizle uygulamaya giriş yapmalısınız.

Satışlar Rapora Ne Zaman Yansır?

Link üzerinden yapılan satışlar 48 saat içerisinde rapora yansıyor. Raporlar ise her gün bir önceki günün sonuçları şeklinde gönderiliyor. Yapılan alışverişlerin üstünden 48 saati geçti ve iptal/iade oluşmadı ise; yansımadığını düşündüğünüz koleksiyon linkini ve biliyorsanız sipariş numarasını bize iletebilir misiniz? İlgili ekibe iletip, inceleme sonrası size dönüş yapalım.

Trendyol'a bağlı olarak fatura tutarınızın 500 TL ve üzeri olması durumunda fatura kesim işlemi sağlanabiliyor. 500 TL altında kalan tutarlar ise bir sonraki aya devrediliyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Trendyol Influencer İş Birliği Sözleşmesini Yeniledi

5 Haziran 2024 itibariyle DSM Grup tarafından Influencerlar için olan Gelir Ortaklığı/Affiliate Marketing sözleşmesi yenilendi. "DSM GRUP DANIŞMANLIK İLETİŞİM VE SATIŞ TİCARET A.Ş. (“DSM”) ile aranızd

Trendyol Affiliate Linkler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazıda Influencer iletişiminde Trendyol Affiliate Linkler hakkında sıkça sorulan soruları ve merak edilenleri inceleyip açıklayacağız. 1.Başvuru sürecim kaç günde tamamlanır? Başvurunu yaptıktan so

Коментарі


bottom of page