top of page

TRENDYOL AFFIALITE PROGRAMINDAKİ GÜNCELLEMELER

Ekosistemin sağlığını korumak ve kazanç modelinin suistimal edilmesinin önüne geçmek için program kurallarında birtakım güncellemeler yapıldı. Bu kapsamda;

a. Ay içerisinde paylaşılan Trendyol affiliate veya komisyonlu marka işbirliği linklerinden yapılan alışverişlerde aşağıdaki ihlal kuralları uygulanacaktır:


b. Influencer ilk ihlalinde birden fazla nedenden aşım yaparsa, tüm ihlallerden gelen aşım toplamı kadar kesinti yapılacaktır.


c. Influencer’ın yeni bir ihlal puanı alması için herhangi bir ihlal nedeninden belirtilen sınırı aşması yeterlidir. Örneğin; ilk ihlalde aynı müşteri kuralından aşım yapan bir influencer; sonraki aylarda aynı satıcı kuralından aşım yaparsa bu durum ikinci ihlal olarak değerlendirilecek ve o ayki trendyol affiliate kazancının tamamı kesilecektir.


d. İhlaller 12 ay boyunca takip edilecek, 12 ay sonunda influencerın geçmiş ihlalleri silinecektir (iş ortaklığı sonlandırılan influencerlar hariç).


Bu kurallar ile birlikte affiliate modeli üzerinden takipçilerle öneri paylaşmak dışındaki yöntemlerle kazanç elde edilmesini engellemek amaçlanıyor. Tüm kuralları ve şüpheli işlem durumunda alınabilecek aksiyon detaylarını Influencer Paneli -> Program Kuralları alanından inceleyebilirsiniz.

Not 1: Satıcının Trendyol olduğu durumda satıcı ile anlaşma kaynaklı haksız kazanç sağlama ihtimali bulunmadığı için bu durum aynı satıcı kaynaklı ihlalde değerlendirilmeyecektir. Not 2: İhlal oranları sistem içinde bulunan influencerların veri dağılımı baz alınarak sınır değerler üzerinden belirlenmiştir.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Instagram hesabınız geçmişte mi kaldı? Sosyal medyanın hızla değişen dünyasında öne çıkmak için yeni stratejilere odaklanma zamanı geldi. İşte 2023'ün hızla değişen sosyal medya dünyasında öne çıkmak

bottom of page