top of page

Search Console raporunda gezinme

Burada, tipik bir 'Search Console raporunda gezinme' nasıl olur temel kısımlarını bulabilirsiniz.


google search console
 1. Mülk seçici. Bunu, mülkler arasında geçiş yapmak veya yeni bir mülk eklemek için kullanın. Mülk listesi hem doğrulanmış hem de doğrulanmamış mülkleri gösterir (örneğin, bir mülk ekleyip sahipliğini doğrulamadıysanız ya da sahipliği kaybettiyseniz).

 2. Gezinme çubuğu. Bu çubuktaki bölümlerin daraltılabilir olduğunu unutmayın. Bu çubuktaki birçok öğenin yalnızca söz konusu raporla ilgili verileriniz olduğunda gösterildiğini de unutmayın. Örneğin, Keşfet raporunun Performans öğesini, yalnızca siteniz Keşfet'te göründüyse ve Geliştirmeler bölümündeki belirli raporları, yalnızca sitenizin uygun zengin sonucu Google Arama sonuçlarında göründüyse bulursunuz.

 3. Rapor adı. Sayfanın başlığının altında kalan kısmı, gerçek rapor veya araçtır.

 4. URL Denetimi araç çubuğu. Dizine eklenmiş ve yayındaki URL ile ilgili bilgileri görmek için geçerli mülkte tam nitelikli bir URL girin.

 5. Bu sayfa için yardım. Bu sayfanın yardım dokümanını açmak için simgeyi tıklayın.

 6. Kullanıcı ayarları. Tüm mülkleriniz için Search Console'daki deneyiminizi etkileyen kullanıcı düzeyindeki ayarları görüp yapılandırmak için bu simgeyi tıklayın.

 7. Mesaj paneli. Bu mülkün mesaj panelini açmak için tıklayın. Simgenin üzerinde bir sayı varsa bu, okunmamış kaç mesajınız olduğunu gösterir. Bu mülkün üyesi olduğunuz sürece mesajlar size e-postayla da gönderilir.

Mülk ayarları (gösterilmiyor). Mülk düzeyindeki ayarlar için gezinme çubuğunun alt kısmında Ayarlar simgesi bulunur.


Kaynak: https://support.google.com/webmasters/answer/10352053?hl=tr&ref_topic=9459871&sjid=10411266237199691302-EU

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

SEO dünyasına adım atarken, bu temel SEO terimleri ve kavramlarını öğrenmek, web sitenizin görünürlüğünü artırmak için önemlidir. Bu blog yazısında, SEO terimlerini açıklıyoruz ve anahtar terimlerin a

SPREADING FORTUNE! 福

Neden Bizimle Çalışmalısınız?
Influencer Kayıt
Trendyol Sözleşmesi
Referanslar
İletişim

 • Instagram
 • Facebook
 • Whatsapp
 • LinkedIn
 • YouTube
bottom of page