top of page

Trendyol Influencer Marketing

Güncelleme tarihi: 7 Oca 2022

Değerlendirme kriterleri;

 1. Instagram’da en az 10 bin takipçiniz olmalıdır.

 2. Paylaşımlarınızın etkileşimleri yüksek olmalıdır.

 3. Şirket değerlerimize uygun olmayan içerikler paylaşılmamalıdır.

 4. Her influencer kazancı fatura edebileceği bir şirket/ajans ile çalışmalıdır. Bunun dışında;

 • Takipçi ve etkileşimlerinizin (beğeni, yorum, izlenme vs.) organik olmayan yollarla edinilmemesi, tamamen organik olması gerekir.

 • Çocuk, Ev, Hobi, Kozmetik, Moda, Oyun, Seyahat, Spor ve Süpermarket kategorilerinden tüm ürünlerde satış yapmak mümkündür.

 • Influencerlar hazırladıkları listeleri Instagram hikayelerinden, Whats App gruplarından, Twitter'dan veya bloglarından paylaşarak kitlelerine iletebilirler.

 • Influencerların ay içerisinde elde ettikleri hak edişleri üzerinden fatura kesimi yapılıyor. Hak edişleri olmayan üyeler için fatura kesimi yapılamıyor.


Başvuru Detayları:


Trendyol Influencer Satışlarındaki Komisyon Oranı Nedir?

 • Elektronik ürünlerin satışında komisyon oranı %2

 • Diğer kategorilerdeki ürünler için oran %15'tir.

 • Linklere tıklama sağlandığında veya kaydedildiğinde herhangi bir komisyon kazanılmıyor. O link içerisinde ürün satın alınması gerekir.

Affiliate Kuponları Nedir?

 • Kullanım süresi 30 gün ve tek seferde kullanılabilir. İptal-iade sağlanamaz.

 • Hediye çeki baremlerimizi aşağıda iletiyoruz; 5-10 bin ciro aralığına 500 TL, 10-50 bin ciro aralığına 600 TL, 50-100 bin ciro aralığına 700 TL, 100-300 bin ciro aralığına 800 TL, 300-500 bin ciro aralığına 900 TL, 500 bin + ciro aralığına 1000 TL, Alışverişler rapora 48 saatin sonunda yansır. Link üzerinden yapılan ilk alışveriş ile birlikte rapor aktifleşerek her gün gönderilir.


Trendyol Affiliate Marketing Sık Sorulan Sorular


Sonradan Mail Adresi Değiştirilebilir Mi? Influencerlar kayıt oldukları mail adreslerini değiştirebilirler fakat bu değişiklik raporlarının ve kazançlarının sıfırlanmasına sebep olur. Bu sebeple ay başında değişiklik yapılmasını öneriyoruz. Satılan Ürün İade Olursa Ne Olur? Alınan ürünlerde iade olursa toplam kazançtan düşürülür. Bir sonraki fatura dönemine yansır. ​​ Liste Kaydetme Sayısı Görülüyor Mu? Kaydedilen sayısının gözükme durumu için ilgili ekiplerimiz geliştirme aşamasındalar. Her influencer da şu an bu alan aktif değil, en kısa sürede tüm geliştirmeler tamamlanacak. Başvuru Tamamlandıktan ve Onay Maili Geldikten Sonra Ne Yapılmalı? Trendyol Influencer Affiliate Programı başvurunuzu ilerletebilmemiz için eksik bilgi/belgelerinizi Trendyol uygulamasında Hesabım bölümüne tıkladıktan sonra Belge Yönetimi sekmesine girerek yükleyebilirsiniz. Başvuru durumunuz ve süreçle ilgili bilgilendirmeler eposta yoluyla paylaşılacaktır, epostalarınızı düzenli takip etmenizi öneririz. Süreci hızlıca başlatabilmeniz ve gerekli belgeleri yükleyebilmeniz için aşağıdaki butona bilgisayarınızdan tıklayınız. Belge Yükleme ekranını Hesabım altında görmek için hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmelisiniz. Çıkış yapıp girdikten sonra menüde yer alan Hesabım bölümüne tıklayınız. Açılacak ekranda sol tarafta Belge Yönetimi sekmesini girebilir ve buradan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belge yönetimi ekranını görebilmeniz için bir önceki aşamada başvuru formuna Trendyol Uygulama E-postası olarak yazdığınız mail adresinizle uygulamaya giriş yapmalısınız. Satışlar Rapora Ne Zaman Yansır? Link üzerinden yapılan satışlar 48 saat içerisinde rapora yansıyor. Raporlar ise her gün bir önceki günün sonuçları şeklinde gönderiliyor. Yapılan alışverişlerin üstünden 48 saati geçti ve iptal/iade oluşmadı ise; yansımadığını düşündüğünüz koleksiyon linkini ve biliyorsanız sipariş numarasını bize iletebilir misiniz? İlgili ekibe iletip, inceleme sonrası size dönüş yapalım. Trendyol'a bağlı olarak fatura tutarınızın 500 TL ve üzeri olması durumunda fatura kesim işlemi sağlanabiliyor. 500 TL altında kalan tutarlar ise bir sonraki aya devrediliyor.
Sıkça Sorulan Sorular:


Eğitim Hakkında:


Son Yazılar

Hepsini Gör

Trendyol Influencer İş Birliği Sözleşmesini Yeniledi

5 Haziran 2024 itibariyle DSM Grup tarafından Influencerlar için olan Gelir Ortaklığı/Affiliate Marketing sözleşmesi yenilendi. "DSM GRUP DANIŞMANLIK İLETİŞİM VE SATIŞ TİCARET A.Ş. (“DSM”) ile aranızd

Comments


bottom of page